054-832-1161

קטגוריה ראשית: הוראות הכנה לבירה

שלב שני

הכנת בירה מקיט ולתת אבקתית

-בסיר בנפח של כשבעה ליטר מלא ארבעה ליטר מים (מים מסוננים כגון: תמי 4, אוסמוזה הפוכה או מסנן ביתי למים רגיל) אין להשתמש במים מינרלים או מי ברז שלא עברו סינון . הנח את הסיר על הגז והחל לחממם את המים. שפוך לתוך הסיר 700 גרם סוכר לבן וערבב היטב . לאחר המסת הסוכר הלבן פתח את שקית הלתת אבקתית ושפוך לאט ובעדינות תוך כדי ערבוב עד להמסה מלאה . (אין לשפוך את שקית הלתת במהירות לתוך המים מכיוון שייווצרו גושים שיקשו על המסת הלתת). וודא שכל הסוכרים נמסו היטב.

-במקביל הסר את מכסה הפלסטיק שעל קופסאת הלתת . ישנה שקית שמרים והנח אותה בצד. פתח את קופסאת הקיט – לתת הנוזלי (בחורף הנח בתוך מים פושרים למשך כעשר דקות על מנת לרכך את הלתת הנוזלית שבתוך הקופסא).

– הרכב את הברז למיכל התסיסה ( לברז ישנם שני אטמים ואום (הברגה) . יש לוודא שאטם אחד יהיה מחוץ למיכל והשני בתוך המיכל. הדק את האום היטב בעזרת הידיים בלבד. אין צורך בכלי עבודה.

-מלא במיכל התססה עשרה ליטר מים מסוננים .  (וודא שאין נזילה מהאטמים ומהברז).

-שפוך את תכולת הסוכרים המומסים שבסיר מעל המים במיכל התסיסה.

-רוקן את תכולת קופסאת הלתת לתוך המיכל .

-השלם מים מסוננים עד לנפח של עשרים ליטר למיכל התסיסה . העזר בסקלה שעל המיכל וערבב היטב. (אנו ממליצים למלא את המיכל עד 20 ליטר ולא יותר כדי לקבל בירה איכותית יותר).

-בדוק בעזרת המד-חום את טמפרטורת הנוזל . יש לוודא שהטמפרטורה לא גבוה מ27 מעלות צלזיוס. במידה והנוזל מעל 27 מעלות צלזיוס השתמש בקרחומים או בבקבוקי המים הקפואים שהוכנו מראש . חטא אותם ושטוף אותם במים ומיד הכנס למיכל ההתססה .  כשהטמפרטורה ירדה הוצא את הקרחומים או הבקבוקים מהמיכל .

-פתח את שקית שמרים ורוקן  את תכולתה לתוך הנוזל וערבב את הנוזל.

-סגור היטב את מכסה המיכל בעזרת לחיצה על צדיו עד שישמע קליק . הכנס את גומיית המתאם (הכתומה) לחור במכסה המיכל , הכנס את הנשם לחור שבגומייה ופתח את מכסה הנשם (האדום) מלא במים עד חציו . (ישנו סימון על הנשם) . כדי לוודא שמכסה המיכל סגור היטב יש ללחוץ בעזרת האצבע במרכז המכסה במידה ועמודת המים עולה בנשם זה הסימן שהמכסה סגור היטב.

– הנח את המיכל בחדר שהטמפרטורה בו היא כ24 מעלות צלזיוס לרוב סוגי הקיטים.  

בחורף, הפעל מיזוג למשך כשבעה ימים עד שמסתיימת התסיסה האלכוהולית . (הבדיקה לסיום התסיסה מתבצעת בעזרת הידרמוטר).

– כעבור יום יומיים בדקו האם יש בעבוע בנשם המעיד על תחילת התסיסה. במידה ואין בעבוע, הרם את המכסה לאחר 32 שעות מרגע הכנת הבירה ובדוק האם השמרים הקציפו. במידה ויש קצף הכל תקין.

סגור את המיכל, הנח לבירה לתסוס. לרוב, התסיסה תהיה סוערת ביום יומיים הראשונים ותירגע לאחר מכן (הבעבוע ייווצר אחת ל1-2 דקות).

פוסטים נוספים

בדיקת חומציות בשמן זית

FFA- בדיקת חומציות שומן חופשיות ריאגנטים

הוראות הכנת חבית עץ

הוראות הכנת חבית עץ

מתכוני אוכל מבירה

לחם שיפון בירה

מתכוני אוכל מבירה

שניצל בבלילת בירה

מתכוני אוכל מבירה

חזה עוף במרינדת בירה לצד ממרח קטשופ-בירה

מתכוני אוכל מבירה

טבעות בצל בבלילת בירה