054-832-1161

קטגוריה ראשית: הוראות להכנת סיידר אלכוהולי

שלב שני

הכנת הסיידר

בימי החורף הקרים חמם במשך 5 דקות את 2 הפחיות לסיר עם מים רותחים על מנת לרכך את תוכנן.

  הרכב את הברז למיכל התסיסה לברז ישנם שני אטמים ואום (הברגה) . יש לוודא שאטם אחד יהיה מחוץ למיכל והשני בתוך המיכל. הדק את האום היטב בעזרת הידיים בלבד. (אין צורך בכלי עבודה)

במיכל התססה שפוך כ5 ליטר מים מסוננים (מים מסוננים כגון: תמי 4, אוסמוזה הפוכה או מסנן ביתי למים רגיל) אין להשתמש במים מינרלים או מי ברז שלא עברו סינון.

לאחר מכן, שפוך את תכולת 2 פחיות הסיידר למיכל התססה, ערבב לקבלת תמיסה אחידה. השלם למיכל התסיסה מים מסוננים עד לנפח של 17 ליטר. העזר בסקלה שעל המיכל וערבב היטב.

בדוק בעזרת המד- חום את טמפרטורת הנוזל . יש לוודא שהטמפרטורה לא גבוה מ27 מעלות צלזיוס. במידה והנוזל מעל 27 מעלות צלזיוס השתמש בקרחומים או בבקבוקי המים הקפואים שהוכנו מראש .את הקרחומים חטא ושטוף במים ומיד הכנס למיכל ההתססה. כשהטמפרטורה ירדה הוצא את הקרחומים או הבקבוקים מהמיכל .

-פתח את שקית השמרים ורוקן את תכולתה לתוך הנוזל וערבב. וודא שהשמרים הורטבו.

סגור היטב את מכסה המיכל בעזרת לחיצה על צדיו עד שישמע קליק . הכנס את גומיית המתאם (הכתומה) לחור במכסה המיכל ,מלא במים את הנשם עד חציו . (ישנו סימון על הנשם) , כדי לוודא שמכסה המיכל סגור היטב יש ללחוץ בעזרת האצבע במרכז המכסה במידה ועמודת המים עולה בנשם זה הסימן שהמכסה סגור היטב.

– הנח את המיכל בחדר שהטמפרטורה בו היא כ18-20 מעלות צלזיוס למשך 7 ימים. בחורף/קיץ, הפעל מיזוג למשך כשבעה ימים עד שמסתיימת התסיסה האלכוהולית . (הבדיקה לסיום התסיסה מתבצעת בעזרת הידרומטר)

– כעבור יום יומיים בדקו האם יש בעבוע בנשם המעיד על תחילת התסיסה. במידה ואין בעבוע, הרם את המכסה לאחר 32 שעות מרגע הכנת הבירה ובדוק האם השמרים הקציפו. במידה ויש קצף הכל תקין.

סגור את המיכל, הנח לבירה לתסוס. לרוב, התסיסה תהיה סוערת ביום יומיים הראשונים ותירגע לאחר מכן (הבעבוע ייווצר אחת ל1-2 דקות)

 כאשר הבעבוע בנשם מפסיק לחלוטין ,(בדרך כלל כשבוע). עוברים לשלב 3.

פוסטים נוספים

בדיקת חומציות בשמן זית

FFA- בדיקת חומציות שומן חופשיות ריאגנטים

הוראות הכנת חבית עץ

הוראות הכנת חבית עץ

מתכוני אוכל מבירה

לחם שיפון בירה

מתכוני אוכל מבירה

שניצל בבלילת בירה

מתכוני אוכל מבירה

חזה עוף במרינדת בירה לצד ממרח קטשופ-בירה

מתכוני אוכל מבירה

טבעות בצל בבלילת בירה