054-832-1161

קטגוריה ראשית: הוראות הכנה לסיידר אלכוהולי

שלב חמישי

בקבוק

מידית לאחר סיום פעולת השפייה שטוף וחטא היטב את מיכל התססה שפוך את הסיידרמשני הדליים למיכל ההתססה. – והברז

-בקנקן מחוטא (שלא מצורף לערכה) מלא כחצי ליטר סיידר והמס לתוכו 85 גרם סוכר ענבים גלוקוז דקסטרוז,שפוך בחזרה לדלי וערבב את הסוכר המומס היטב בדלי הסיידר.

-המתן כחצי שעה לשקיעת המשקעים בבירה. בזמן זה חטא את הבקבוקים בעזרת משטף לחיטוי בקבוקים ותלה אותם לייבוש חלקי במעמד לייבוש הבקבוקים

: מילוי בקבוקים בעזרת סיפון קומפלט

הנח את המיכל על שולחן וחבר את הסיפון לברז כשבקצה הסיפון מחובר מקל המילוי. פתח את ברז המיכל, הכנס את מקל המילוי לבקבוק הזכוכית ,לחץ את מוט הדחיפה כנגד תחתית הבקבוק . הבקבוק יתחיל להתמלא. ברגע שהסיידר מגיע כמעט לקצה העליון של הבקבוק הוצא את מוט המילוי מהבקבוק. ( נפחו של מקל המילוי שווה לנפח האוויר שצריך להישאר בבקבוק)

בליטר האחרון הנשאר במיכל, נצטרך להטות את המיכל כדי להזרים את שאריות הבירה.

:"quick start" מילוי בקבוקים בעזרת סיפון 

הנח את המיכל על השולחן. הכנס את הסיפון לתוך המיכל אחוז את הסיפון בעזרת וו-התליה לדופן המיכל. חבר את מוט הדחיפה לקצה של הצינור הגמיש שמחובר לסיפון. בצע פעולת שאיבה בעזרת הסיפון , הכנס את מקל המילוי לבקבוק הזכוכית ,לחץ את מוט הדחיפה כנגד תחתית הבקבוק .הבקבוק יתחיל להתמלא. ברגע שהסיידר מגיע כמעט לקצה העליון של הבקבוק הוצא את מוט המילוי מהבקבוק. (נפחו של מקל המילוי שווה לנפח האוויר שצריך להישאר בבקבוק) בליטר האחרון הנשאר במיכל, נצטרך להטות את המיכל כדי להזרים את שאריות הסיידר.

לאחר סיום המילוי יש לפקוק את הבקבוקים בפקקי כתר עם הפוקק. (ידני או שולחני) . יש לוודא סגירה נאותה של פקקי הכתר לבקבוק. אחרת לא ייווצר גיזוז כיאות.

 הנח את הבקבוקים למשך כשבועיים במקום שבו מיכל התסיסה היה .במשך זמן זה מתבצעת בבקבוקים תסיסה שיוצרת את הגיזוז- תסיסה קרבונית.

 -לאחר כשבועיים -שלשה ולא לפני 10 ימים, הכנס בקבוק אחד למקרר למס' שעות, ואז פתח אותו והתרשם מכמות הגז. ניתן לחוש את רמת הגיזוז כעקצוץ בלשון, ניתן גם להתרשם מהבועות העולות מתחתית הכוס כדי להחליט האם הסיידר מוגזת ברמה הרצויה. בסיום הגיזוז יש להעביר כמה שיותר בקבוקים למקרר בטמפטורה של כ4 מעלות צלזיוס ולהציבם בעמידה. רצוי להמתין עוד מספר ימים בקירורם מכיוון שמרגישים הבדל משמעותי בטעם כיוון שהטעמים בבירה התאזנו לאחר מספר ימים.

* הבקבוקים מוצבים בעמידה כי השכבתם תגרום למשקע לצד הבקבוק, וכשנמזוג את הסיידר המשקע יפגום בצלילותה ובטעמה.

 בהצלחה,

Y-BEERSַַַַ&WINE

פוסטים נוספים

בדיקת חומציות בשמן זית

FFA- בדיקת חומציות שומן חופשיות ריאגנטים

הוראות הכנת חבית עץ

הוראות הכנת חבית עץ

מתכוני אוכל מבירה

לחם שיפון בירה

מתכוני אוכל מבירה

שניצל בבלילת בירה

מתכוני אוכל מבירה

חזה עוף במרינדת בירה לצד ממרח קטשופ-בירה

מתכוני אוכל מבירה

טבעות בצל בבלילת בירה